Стартира здравната кампания в гр. Брезник по проект „Младите говорят, младите избират“

27.09.2022
Младите говорят, младите избират

На 27 септември 2022 пред ученици от 8 клас на средно училище „Васил Левски“ гр. Брезник, беше официално представена кампанията за здравно образование „Здравен БУДИЛник“.

Кампанията се провежда в рамките на проект „Младите говорят, младите избират“, финансиран от компанията Мерк чрез програмата Мерк за майките. Тя ще се изпълнява от екипа на Регионален младежки Raise център – Брезник.

Партньори на инициативата са: Българска асоциация по семейно планиране и сексуално здраве (БАСП), Община Брезник, Местна комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните (МКБППМН).

Предстои в рамките на месеците октомври, ноември и декември 2022 г., екипът на кампанията да проведе серия от лекции свързани със здравното образование. Те ще преминат под мотото: „Час на личното ми здраве“.

Първото обучение, част от кампанията „Здравен БУДИЛник“, ще се проведе на 11 октомври 2022 и ще бъде с участието на експерти от БАСП.

#YVYC с подкрепата на #MSDForMothers
#BFPA #БАСП #сгрижазабъдещето