Младежка кампания „Здравен БУДИЛник“ в гр. Брезник
На 11 октомври 2022 пред 35 учениците от 11 и 12 клас на СУ „Васил Левски“ гр. Брезник, беше проведена първата от серия информационни срещи, свързана със здравно образование и информираност на младите хора. Събитието е част от кампанията „Здравен БУДИЛник“ по проект „Младите говорят, младите избират“, финансиран по програма „МЕРК за майките“ и се организира от Регионален младежки Raise център с партньорството на Българска асоциация по семейно планиране и сексуално здраве (БАСП), Община Брезник и Местна комисия за борба с противообществените прояви на малолетните и непълнолетните (МКБППМН).
Д-р Радосвета Стаменкова представи видовете заболявания при човека причинени от вируси, начините на заразяване, както и видовете профилактика. Специално за целите на кампанията, във фоайето на училището бе поставена пощенска кутия, в която учениците могат да задават въпроси, коментари, както и да дават идеи за теми, които да бъдат засегнати по време на инициативата.
Кампанията „Здравен БУДИЛник“ ще продължи през месеците октомври, ноември и декември 2022 година, а нейната цел е да насочи вниманието към необходимостта от здравно образование в училище и повишаване на здравна култура и знания на учениците за здравословен начин на живот.
#YVYC с подкрепата на #MSDForMothers
#BFPA #БАСП #сгрижазабъдещето